grzeg16 |
Wysłany: Wto 15:25, 15 Sty 2008 Temat postu: Co daje każdy trening. |
|
Co każdy daje i kto trenuje:
Ogólny - jest to trening, który ma na celu podniesienie formy u naszych graczy (nie zawsze jest taki efekt) oraz może podnieść umiejętności naszemu bramkarzowi (kiedy jest bardzo, bardzo blisko skoku) na wyższy poziom, Trenują wszyscy, którzy grali w tygodniu.
Kondycja - poprawia kondycję u naszych zawodników, minusem tego treningu jest możliwość spadku formy. Trenują wszyscy (nawet ci, co nie grali w tygodniu). Średnio każdy gracz powinien mieć skok skilla kondycji co 1-2 tygodnie tego treningu.
Stałe Fragmenty - podnosimy umiejętności naszych zawodników w stałych fragmentach, skok umiejętności jest u gracza po około 2 tygodniach treningu. Trenują wszyscy (nawet ci, którzy nie grali w tygodniu).
Defensywa - trening obrońców, trenują tylko zawodnicy, którzy zagrali na obronie w danym tygodniu. Ciekawy trening, bo można trenować aż 10 graczy w tygodniu, minusem jest długi czas między skokami, bo wynosi aż 8 tygodni.
Skuteczność - trenujemy napastników, maksymalnie możemy trenować w tygodniu 6 zawodników, długość skoku jest różna, najczęściej 7 tygodni, ale bywają też skoki po 6 treningach.
Dośrodkowania - chyba najlepszy trening dla nowych graczy, bardzo mało wydajemy na juniora do takiego treningu, a szybko skaczą, bo po 5 tygodniach. Trenują skrzydłowi oraz boczni obrońcy (zaliczają 50% tego treningu). Innym plusem tego treningu jest swoboda w dobieraniu taktyk.
Strzelecki - jest to połączenie treningu skuteczności ze stałymi fragmentami. Trening jest długi, jeżeli chodzi o skok umiejętności w scoringu, bo około 11-12 tygodniu, w przypadku stałych fragmentów 3-4 tygodnie. Trenują wszyscy zawodnicy, którzy zagrali
w tygodniu, poza bramkarzem.
Krótkie Podania - trening popularny w przerwie miedzy sezonami, trenują: pomocnicy, skrzydłowi oraz napastnicy, czyli można maksymalnie trenować aż 16 graczy w tygodniu przy ustawieniu 2-5-3. Warto jednak pamiętać, że w przerwie gramy tylko jeden mecz w tygodniu. Długość skoku po około 5 tygodniach.
Rozgrywanie - pomoc jest bardzo ważna w Hattricku, dlatego jest to bardzo często stosowany trening, trenują pomocnicy oraz skrzydłowi (dostają 50% treningu), skok jest po około 7 tygodniach.
Bramkarski - możemy maksymalnie trenować w tygodniu 2 zawodników, skoki są po około 5 tygodniach, gdy mamy zatrudnionych 8-9 trenerów bramkarzy. Bramkarze to jedyni zawodnicy, których podpoziom skilla można łatwo obliczyć. To, czy zawodnik jest blisko skoku, czy może jest tuż po nim, może pokazać nam tzw. "keepertool", znajdujący się TUTAJ. Na postawie TSI i formy bramkarza, Keepertool pokazuje nam procentowo podpoziom umiejętności bramkarskiej, na którym się aktualnie znajduje.
Prostopadłe podania - poprawia podania u obrońców i pomocników. Ciekawy trening, bo można trenować aż 20 graczy
w tygodniu (grając 5-5-0), skoki po około 6 tygodniach.
Postawa obronna - poprawia defensywę u obrońców i pomocników. Podobnie jak w prostopadłych podaniach można trenować też 20 graczy, trening ciekawy, ale bardzo długi, bo na skoki musimy czekać około 15-16 tygodni.
Atak skrzydłem - Ten trening będzie poprawiał umiejętność skrzydłowego u zawodników, którzy zagrali w tygodniu na pozycji napastnika lub skrzydłowego. Ponieważ z tego treningu może skorzystać więcej piłkarzy niż przy klasycznym treningu dośrodkowań, nowy trening atak skrzydłem ma znacznie mniejszy efekt w porównaniu z klasycznym treningiem dośrodkowań. Ten nowy rodzaj treningu jest dostępny już teraz.
Wyjaśnienie 1: Boczni obrońcy nie otrzymają jakiegoś specjalnego efektu przy tym typie treningu.
Wyjaśnienie 2: Nie ma znaczenia, czy napastnik był w meczu ustawiony na skrzydło czy nie. Indywidualne zadania nie są brane pod uwagę, jedynie to, czy piłkarz zagrał jako napastnik/skrzydłowy.
Wszystkie przybliżenia, po ilu tygodniach skacze gracz, są podane dla 17-latków, 18- i 19-latek będzie skakał o około 1 trening dłużej, (ale może być tak, że skoczy po takim samym czasie jak 17-latek). 20-latek będzie trenował o około 2 tygodnie dłużej niż 17-latek, 21-latek o 3 tygodnie dłużej itd.
Intensywność treningu
Najlepiej ustawić 100% intensywności treningu, aby uzyskiwać jak najlepsze efekty (zmiana intensywności jest dokonywana raz w tygodniu, w czwartek rano). Nasz trener też ma wpływ na długość treningu, podawane długości między skokami dotyczą solidnego trenera, przy znakomitym skoki mogą być o tydzień szybsze, a dla słabszych trenerów wydłużają się o tydzień, czyli przy zadowalającym trenerze będzie to jeden tydzień dłużej, dla przeciętego trenera 2 tygodnie dłużej itd.
Można dać 22% intensywności treningu w przypadku, kiedy np. w ostatniej kolejce dałeś MOTS, a czeka Cię baraż i chcesz mieć dobry TS na ten mecz. Wtedy dzięki obniżeniu intensywności będziesz miał bardzo dobry TS na mecz(należy zmienić do czwartku, do godziny 10.45), ale gdy ponownie dasz 100% treningu, morale polecą na sam dół, dlatego takie zagranie wchodzi w rachubę tylko raz w sezonie - na koniec, gdy jest taka potrzeba. Przy takim rozwiązaniu mogą być później problemy z formą, która może spaść.
Strata treningu
Zdarzają się sytuacje, w których trening nie zostanie zaliczony. Na przykład:
W jednym z meczów tego tygodnia na boisko wyszło mniej niż 9 graczy w danej drużynie.
Wystawiliśmy 4 środkowych pomocników (także obrońców lub napastników)
Mamy więcej niż 50 graczy w kadrze.
Suma asystentów i trenerów bramkarzy jest większa niż 10.
Zródło: poradnik.ht.glt.pl |
|